*Nummorum Auctiones 5, 5th March 1997. Greek, Roman, Dark Ages, Byzantine, Islamic, Mediaeval and Modern Coins
- 1997
- New York
- Italo Vecchi
- Italo Vecchi Ltd
- in-4°
- Legatura
- Brossura
51 p., 88 pl. + 4 d'agrandissements n/b. Inv. Th 2971