*Baldwin's Auctions. Auction n°6, 11 October 1995. Greek, Roman, British and World Coins, Tokens, Medals and Banknotes
- 1995
- A.H. Baldwin
- Baldwin's Auctions Ltd
- in-4°
- Legatura
- Brossura
102 p., 40 pl. n/b. Inv. Th 2867