*Baldwin's Auctions. Auction n°23, 3 May 2000. Roman, Greek & World Coins. Islamic Coins. British Coins and Tokens
- A.H. Baldwin
- Baldwin's Auctions Ltd
- in-4°
- Legatura
- Brossura
71 p., 22 pl. n/b. Inv. Th 2876