* Antike Münzen. Roman Bronze Coinage. Auktion XXVIII , October 30, 1995
- 1994
- Zürich et Los Angeles
- Frank Sternberg
- Frank Sternberg. Freeman & Sear
- petit in-4°
- Legatura
- Brossura
52 p., 26 pl. n/b. , 2 pl. coul. Inv. 44353 bis